- Komerční sdělení-svět ženy

Chcete pracovat z domova? Nezapomeňte na toto

- Komerční sdělení -hobby

Práce z domova je dnes snem (i realitou) mnoha. Některá dnešní nová povolání nevyžadují neustálou účast na běžném pracovišti, což je skvělou devizou. Jenže tak, jak musí být vhodně k práci vybaveny i klasické kanceláře, stejně byste některé věci neměli podcenit ani tehdy, pokud se chystáte pracovat z pohodlí domova. Ne, na pohovce opravdu není zdravé pracovat.

CO JE ZÁKLADEM ZDRAVÉHO HOME OFFICE PRACOVIŠTĚ?
Jelikož v práci doma budete (pravděpodobně) trávit spoustu času, je důležité, abyste nějaký čas věnovali i přípravě vašeho nového pracovního koutku. Pro začátek byste rozhodně neměli vynechat sepsat si jakýsi plánek, ve kterém si uvedete vše, co ke svému pohodovému pracovnímu fungování v domácnosti potřebujete.

Například pokud často telefonujete a řešíte administrativu, zřejmě budete potřebovat domácí telefon (a tedy i místo, kam jej umístíte). Naopak, jste-li grafický designér, očekává se, že pro vás bude alfou a omegou menší stůl na počítač a doplňky a větší stůl, kde budete kreslit. Pokud je vaše práce konzultantského charakteru, nevyhnete se kartotékám, do kterých si budete moci uložit různé dokumenty.

Čtěte také:

Chcime slabú korunu. ČNB spustila fond bohatstva

BUDETE MÍT DOMA I PRACOVNÍ NÁVŠTĚVY?
Povaha některých zaměstnání znamená, že doma čas od času přijmete i nějakou tu pracovní návštěvu. Při tvorbě plánku proto nezapomeňte ani na konferenční nábytek, kde návštěvy pohodlně usadíte.

Na home office je (samozřejmě pokud možno) dobré vyhradit jednu menší místnost z vašeho bytu, abyste do ní vešly vše potřebné. Je totiž ideální mít své pracovní království, které je navíc od zbytku obytného prostoru odděleno dveřmi. Vyhnete se tak konfrontacím s rodinou nebo spolubydlícími, zejména, když hodně telefonujete.

Pokud nemáte možnost na home office vyhradit celou jednu místnost, svůj nový pracovní koutek vybírejte pečlivě tak, abyste měli dostatek soukromí. Samozřejmostí by měla být dobrá kancelářská židle, abyste se necítili ani po delším sezení unavení.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora