- Komerční sdělení-svět ženy

Kamenný koberec i do interiéru. Proč ne?

- Komerční sdělení -hobby

Kamenné materiály v interiéru byly pro designéry dlouhá léta tabu. Zájem o nové trendy je však přinutil hledat originální řešení. Takovým je i kamenný koberec, který může udělat s interiérem divy.

S kamennými koberci se obvykle setkáváme v zahradách, kde už dávno neslouží jen jako praktický a bezpečnostní prvek. Důvěru majitelů domů si získali také při hledání stylových estetických doplňků zdobících exteriéry všech typů. Už první pokusy s jejich uplatněním v interiérech ovšem naznačily, že své stabilní místo si najdou i přímo v domácnostech.

Nový design, vysoká odolnost, nenáročná údržba
Hlavní motivací majitelů, kteří zaexperimentují s kamenným kobercem i v interiéru, je snaha vnést do domácnosti nový design. Na rozdíl od novinek ze světa dlažeb a klasických koberců, které se začínají podobat jednomu kopytu, je takový koberec netradičním prvkem měnícím celý vzhled prostoru. Majitelům lichotí i jejich dlouhodobá životnost, ke které není nutno přispívat častou údržbou, právě naopak.

Čtěte také:

Počasí přeje obalovačům, padlí a mšicím

Kde v interiéru se tyto koberce uplatní nejlépe

 • jako poutavý estetický doplněk na chodbách, resp. ve vstupních halách
 • jako elegantní prvek schopný odolávat zvýšené vlhkosti v koupelnách
 • jako protiskluzový a snadno čistitelný podlahový povrch v kuchyních
 • jako kvalitní a bezpečný podlahový povrch na schodištích v domech

Kamínky, ze kterých se vyrábí nejvíce koberců
Říční – Kamínky z řek patří k té nejlevnější variantě na trhu, která je dostupná ve více provedeních. Oblíbené jsou hlavně koberce s kameny více odstínů, jejichž vzhled vytváří jakousi pomyslnou pestrobarevnou mozaiku.

Mramorové – Tyto koberce jsou téměř dvojnásobně dražší, ale odměnou za vyšší investici je srovnatelně lepší kvalita a delší životnost. Mramorové kamínky také potěší i širokou škálou barevných provedení od hřejivých kávových a pastelových tónů až po extrovertnější korálové či narůžovělé odstíny.

Smíšené – Podobně jako u říčních a mramorových koberců, i ty míchané se zhotovují spojováním kamenů s epoxidovou pryskyřicí, která je drží pohromadě. Rozdíl spočívá pouze v tom, že ke zhotovení koberce se využívá více druhů kamínků od praného štěrku po dražší mramor. Spolu tak vytvářejí komfortní a opticky přitažlivou směs kameniva.

Plusy a minusy kamenných koberců v interiéru:

 • dobré protiskluzové vlastnosti
 • pestrá nabídka prodávaných provedení
 • minimální údržba, snadné čištění
 • odolnost vůči mechanickým poškozením
 • mohou vzbuzovat chladný, až syrový dojem
 • cena za m² je vyšší než u jiných krytin
 • nejsou hebké a pohodlné jako klasické koberce

V době, kdy se trendy neustále mění a interiérový design ovládají nekonvenční prvky, jsou kamenné koberce skvělou možností pro oživení domova. Takto už nemusí čekat na svoji šanci u bazénů, v altánech nebo na balkonech. Příjemný dotek kamene můžeme pocítit rovnou doma. Proč ne? Vždyť originalita a jedinečnost si vždy najdou cestu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora