- Komerční sdělení-svět ženy

„Reality ve Vašem městě“ vám poradí jak získat vlastní bydlení

- Komerční sdělení -hobby

Slováci stále touží po vlastním bydlení. V porovnání se státy Evropské unie je na Slovensku stále velmi málo bytů a poptávka po koupi, ale i nájmu je enormní, což způsobuje neustálé zvyšování cen. Může za to i slabší nabídka dostupného nájemního bydlení na jedné straně, vysoké komerční nájmy na druhé, kterým zase úspěšně konkurují úvěry na vlastní bydlení od bank s poměrně nízkou měsíčí splátkou úvěru (při aktuálně nízkých úrokových sazbách a víceleté době splácení). Podle posledního průzkumu Eurostatu v roce 2014 až 90,3 % obyvatelstva na Slovensku bývá ve vlastním, přičemž poměr bydlení v bytech (49,4 %) a v domech (50,3 %) je poměrově vyrovnaný. Nejbližší detailní průzkum bydlení se plánuje v roce 2021.

Nejen mladí lidé potřebují poradit

Nejen mladí lidé potřebují poradit, jak si pořídit bydlení. Možnosti bydlení zvažují rodiny, samoživitelé, senioři, podnikatelé i živnostníci. Důležitost úrovně bydlení se v některých segmentech zvedla a ve středobodě zájmu jsou novostavby s moderním designem a funkčním propojením bezprostředního okolí bydliště s životním stylem.

Čtěte také:

Počasí přeje obalovačům, padlí a mšicím

Vše o realitách v krajských městech

Osvětová akce NARKS v krajských městech dává možnost interaktivního poradenství, okamžité podpory v otázkách bydlení, financování bydlení, výběru, koupě a prodeje nemovitostí, bezpečného převodu v katastru či ochrany zájmů účastníků realitního obchodu. Jak si pronajmout nemovitost, jaké jsou férové ​​podmínky pro nájemce a pronajímatele – to jsou častá bílá místa ve zkušenostech a znalostech Slováků. Hledání pronájmu s malými dětmi či s domácími mazlíčky může být hororovým zážitkem či zdánlivě „nemožnou“ misí. Národní asociace realitních kanceláří Slovenska (NARKS) připravila projekt, který podpoří povědomí veřejnosti a znalosti o realitách ao ve všem, co s nimi souvisí.

Proč si vybrat podnikání v realitách

Pro ty, kteří hledají své uplatnění na trhu práce v realitách budou vyhrazeny informace z oblasti realitního podnikání, založení živnosti k realitní činnosti, potřebného vzdělání nebo praxe, komerčních realit k podnikání a pod. Realitní zprostředkování je zajímavá, i když náročná práce. Tak jako každá služba, je velmi závislé na výkonu a komunikačních a obchodních dovednostech konkrétního zprostředkovatele. Tato činnost spojuje dvě strany zájemců o realitní obchod a jako každá práce s lidmi, vyžaduje spoustu trpělivosti a profesionality. Atraktivní a aktuálně žádanou službou je i správa nemovitostí, která souvisí s dalšími možná méně viditelnými realitními službami.

Bydlení je důležitým faktorem života, nezkazit to hned na začátku je důležité

Bydlení je jednou ze základních potřeb lidí. NARKS vnímá, že je proto velmi nutné šířit osvětu mezi lidmi, poskytnout všem zájemcům co nejdetailnější informace o procesu zabezpečení bydlení, aby se všem zájemcům usnadnila cesta k jejich bydlení.

Internet plný doporučení a zaručených postupů nezohledňuje největší rizika

Zvykli jsme si často hledat odpovědi na otázky na internetu. Situace mohou být však různé a specifické, a to je třeba brát v úvahu zejména při vypořádávání vlastnických vztahů a nemovitostí. To, na co si dát pozor, je zásadní. Některý obchod může být jednoduchý, jiný příliš komplexní. Řeší se tíhy, exekuce, soudní opatření, vypořádání spoluvlastníků, předkupní právo, často nedořešené právní náležitosti, stavy majetku a opomenutí zvláštních zákonů. Nejde zde o malé částky, ale o převážnou část osobního majetku. Nic proto není třeba ponechat náhodě a už vůbec ne na rady z internetu. Lákavé nabídky iv současnosti připravilo několik lidí o peníze, zaslané důvěřivě na účet podvodníků. Aktuálně na to upozorňují policejní mluvčí. Informace podávané na roadshow budou vysvětlovat, jaké jsou správné a standardní postupy realitních kanceláří, jaké jsou náležitosti realitního zprostředkování. Zájemci se mohou dozvědět o nejčastějších chybách klientů ao tom, co rozhodně není obvyklé a co je doslova signálem ke zvýšení obezřetnosti. Cílem roadshow NARKS a jejího poradenství je působit preventivně proti nekalým praktikám a realitním podvodům.

Pokud potřebujete poradit v oblasti realitního trhu – nyní je zde jedinečná příležitost. Poradenství v rámci roadshow je poskytováno bezplatně.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora